Sääntömääräinen vuosikokous pidetty la 4.12.2021

Lauantaina 4.12.21 pidimme Helsingissä pienet pikkujoulut vuosikokouksen yhteydessä. Oli tosi kiva tavata vanhoja tuttuja ja jutella kahvin sekä hyvän syötävän kera. Marika otti kuvia osanottajien kissoista ja kuvia varmaankin nähdään lehdessä myöhemmin. Muutama oli Teams yhteydellä mukana.

Vuosikokouksessa valittiin vuodelle 2022 yhdistyksen puheenjohtajaksi Anita Leppänen, hallitukseen Kirsi Falck, Tuija Heikkinen, Niina Kokki, Marika Lahti, Maija Mavrakis, Kirsi Tero, Markku Virtanen, Johanna Vuoltee ja Niina Äikää-Mäkinen.

Koko hallitus kiittää Merja Jokista ja Susanna van der Steniä vuodesta 2021.

Tervetuloa mukaan Kirsi, Markku ja Niina!

Kiitän luottamuksesta ja yritän tehdä parhaani yhdistyksen eteen ensi vuonna. Vuosi 2022 onkin yhdistyksemme 30-vuotisjuhlavuosi ja tarkoitus on järjestää juhlaesittelynäyttely alkuvuonna. Katsotaan salliiko korona sen.

Yhteistyöterveisin,  Anita