Syyskokous lähestyy !

Yhdistyksen sääntömääräinen syyskokous pidetään sunnuntaina 9.12.2018 klo 15 Helsingin Mellunmäessä osoitteessa Laakavuorentie 1 kerhotila, 00970 Helsinki. Käsitellään sääntömääräiset asiat, kokouksen asialista jäljempänä. Tilaisuudessa osallistujille kahvitarjoilu, arpajaiset, Movet lahjoittaa näytteenottopakkauksia, Kissafani lehtiä on tarjolla, MUSH antaa lahjakortteja ja mikä mukavinta yhdistyksen jäseniä on tavattavissa henkilökohtaisesti.  Jos haluat upean kuvan kissastasi niin ilmoittaudu marika@persialaiskissat.net viimeistään 7.12.2018. Marika tulee paikalle kuvauskalustonsa kanssa kun on tarpeeksi kissoja kuvattavaksi.

Parkkipaikkoja on Laakavuorentie 2 vastapäätä parkkipaikalla, muista kiekko. Lisää löytyy Laakavuorenkujan päästä.Metrolla pääsee kätevästi Mellunmäen B-uloskäynnin kautta.

Tervetuloa !

Persialaiskissat ry hallitus

Syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat:
1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Vahvistetaan toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio
6. Päätetään jäsenmaksuista
7. Päätetään toimihenkilöille maksettavista palkkioista
8. Valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut jäsenet
9. Valitaan jäsenlehden toimittaja sekä rotuneuvojat
10. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiat
11. Kokouksen päättäminen